Den učitelů 2018

před třemi týdny

dsc-3243-kopirovat-nahled dsc-3247-kopirovat-nahled dsc-3250-kopirovat-nahled dsc-3251-kopirovat-nahled

 

 

 

 

Škola dnes (28.3.) voněla levandulí. Originální dárek ke Dni učitelů vymysleli a připravili naši „parlamenťáci“. Po ranním rozhlasovém poděkování oběhli pedagogy a nadělili jim vonné pytlíčky plné usušených fialových kvítků. Krásně nás tak symbolicky obdarovali vůní, která prý umí zahnat bolest hlavy, přináší klidný spánek a relaxaci. Co víc si může učitel přát? :)
Za celý pedagogický sbor – díky!

Všechny fotky

Ponožkový den 2018 - video

před třemi týdny

Letos jste do tradičního Ponožkového dne šli skoro všichni. Jste totiž báječní! Jsme pyšní, že umíte dát najevo své porozumění a přijetí kamarádů, kteří se narodili s Downovým syndromem. Díky!

Okresní přebor v basketbalu

před čtyřmi týdny

hnilickaprebor-kopirovat-nahled Pěkné čtvrté místo obsadili žáci naší školy na pondělním přeboru starších žáků v basketbalu, který se konal na 4. ZŠ Jirkov.

Školu reprezentovali:

Morávek Filip, Stuchlík Dominik, Matoušek Daniel, Lavička Jakub, Paruschev Dany, Levý Jaroslav, Redaj Josef, Moravec Jaroslav, Kováč Lukáš.

Všem žákům tímto děkuji za snahu a nasazení při reprezentaci školy. J. Hnilička

6.A už je na Velikonoce připravená

před čtyřmi týdny

crhova-kopirovat Ve čtvrtek si v muzeu nejen připomněli důvod, symboly a zvyky těchto svátků, ale už si i nachystali originální velikonoční vajíčka…

Polární záře - Vv 7. třídy

před měsícem

20180319-125741-kopirovat-nahled 20180319-133100-kopirovat-nahled 20180319-133112-kopirovat-nahled 20180319-133147-kopirovat-nahled

 

 

 

 

Polární záře je úžasnou přírodní světelnou show. Barevné divadlo, při kterém člověk zažívá pocity tajemna, mystiky a obdivu k působení přírodních sil. Konec března je ideální doba na pozorování, ale to bychom se museli vydat blíž k jednomu ze zemských pólů. A tak jsme si ji se sedmáky aspoň namalovali.

Všechny fotky

6.A za poznáním

před měsícem

Jednou z akcí „Chomutovských osem“, kdy se žáci naší školy zajímají o své město v osudových osmičkových rocích, byla i návštěva představení „Opět kvetou krokusy“. Zasvěceným už samotný název napovídá, že byla řeč o židovské otázce. Sourozenci Urbanovi před plným sálem v knihovně svým vyprávěním vzpomínali na dědečka Františka Šulce, syna úspěšného obchodníka a posléze i majitele jednoho z nejhonosnějších domů chomutovského náměstí. Třešinkou na dortu byl pak herecký um gymnazistů (mimochodem i našich bývalých žáků) v inscenaci úsměvné židovské pověsti.

Návštěvou představení si mohla děvčata z 6.A dokreslit vyprávění o nelehkém životě Židů zejména po nástupu nacismu, které je v souvislosti s křišťálovou nocí roku 1938 právě také jedním z témat našich „Chomutovských osem“.

Projekt Labora 2018

před měsícem

1-kopirovat-nahled 10-kopirovat-nahled 11-kopirovat-nahled 13-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

Dne 13.3. vyjeli žáci naší školy ze 7.a 8. tříd společně s paní učitelkou Demkovou a Baschovou do blízkého Německa, kde se zapojili do projektu Labora"Přeshraniční aktivity pro profesní orientaci a vzdělávání". Na úvod jsme navštívili německou školu "Heinrich-von-Trebra-Oberschule v Marienbergu, kde jsme měli krátkou přednášku o škole a projektu, potom jsme se šli podívat na různé vyučovací hodiny. První zajímavost ,které jsme si všimli, byla,že zvoní jen na začátku vyučovací hodiny, ale na konci už ne. Když jsme si vyzkoušeli, jak to vypadá v hodinách, tak jsme šli na dobrý oběd. Potom jsme jeli do firmy, kde se vyrábí součástky do aut. Viděli jsme různé stroje a součástky. Zajímavé bylo sledovat, jak se sváří a lisuje.Na konci exkurze jsme se rozloučili a jak se říká, to nejlepší nakonec. Jeli jsme do Muzea sasko-českého Krušnohoří v marienberském Bergmagazínu, kde jsme si zahráli na detektivy  a museli vyluštit tajenku.Výlet se opravdu vydařil a moc se nám líbil.

Míša Dosedělová 7.a

Všechny fotky

Ponožkový den 2018

před měsícem

crazy-socks-nahled Nezapomeňte – už zítra máme Ponožkový den! Na každou nožku veselou ponožku, to je naše tradiční aktivita, kterou se připojujeme ke Světovému dni Downova syndromu