12. 9.Omlouvání žáků po telefonu na číslo 731 506 038

  • uvést jméno, třídu a důvod absence
     

Škol(k)a jinak

před měsícem

Ve druhém ročníku prestižní soutěže Škol(k)a jinak, kterou pořádá Svaz měst a obcí, jsme získali Cenu veřejnosti. Slavnostní vyhlášení proběhlo dnes v Praze, v Kolovratském paláci, sídle Senátu. Oceněna byla práce našeho žákovského parlamentu, který funguje jako na málokteré škole v republice. Děkujeme paní Ivaně Kozlíkové, dlouholeté patronce parlamentu, a všem jeho stávajícím i bývalým aktivním členům za jejich energii, nápady, vytrvalost a čas. Jste skvělí a my na vás právem pyšní.

rausovarijen-kopirovat

Na ploché dráze

před měsícem

p-20181003-142204-kopirovat-nahled p-20181003-143125-kopirovat-nahled p-20181003-144320-kopirovat-nahled p-20181003-145922-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

p-20181003-153106-kopirovat-nahled První říjnové středeční odpoledne se v areálu bývalé ploché dráhy v Lipské ulici proháněli běžci běhu přespolního.  Závodníci byli rozděleni do jednotlivých kategorií dle věku a čekala na ně dlouhá a náročná trať:

žačky kat. II

940m

4. – 5. třída

žáci kat. II

1320m

žačky kat. III

1320m

6. – 7. třída

žáci kat. III

1600m

žačky kat.IV

1600m

8. – 9. třída

žáci kat. IV

1980m

 

Naše škola měla své zástupce v kategoriích III. a IV. 

Bohužel se nám letos nepodařilo odvézt si nějaký ten cenný kov, ale to vůbec nevadí, protože individuální běžecké výkony našich žáků byly výborné (hodnotil součet  pořadí čtyř závodníků družstva). Za zmínku určitě stojí druhé místo Moniky Humlové z 9.A, které podpořila dobrým výkonem i Štěpánka Metálová. V neposlední řadě je třeba zmínit i bojovný výkon chlapců v čele s Milanem Ševčíkem, Petrem Trojanem, Dannym Parushevem, Dominikem Stuchlíkem a Jaroslavem Levým. Všem závodníkům a závodnicím děkuji za dobrou reprezentaci školy a těším se na jejich další sportovní výkony.

J. Hnilička

Evropský den jazyků 2018

před měsícem

img-2425-kopirovat-nahled img-2428-kopirovat-nahled img-2429-kopirovat-nahled img-2430-kopirovat-nahled 

 

 

 

 

V rámci projektu Labora zavítalo na naši školu 15 žáků z Německa. My jsme pro ně připravili zábavné chvíle při hraní stolních her. Žáci utvořili česko-německé skupiny a došlo k navazování prvních kontaktů. Aktivity ale pokračovaly dál. V odpoledních hodinách jsme společně poznávali památky a historii města Chomutova. Počasí nám nepřálo, pršelo a byla zima. Přesto jsme získali spoustu zajímavých informací. Druhý den jsme brouzdali chomutovským lesoparkem. Počasí už bylo mnohem příjemnější. Opět jsme se pohybovali ve smíšených skupinách a s plánkem v ruce jsme pozorovali tamní zvířata. Mluvili jsme česky, německy a anglicky, někdo více, někdo méně, ale stálo to za to! 

Všechny fotky

100lympiáda - 2. část zpravodajství

před měsícem

Ve čtvrtek vyvrchlila Stolympiáda, výjimečná sportovní akce pořádaná chomutovskou ZŠ Ak.Heyrovského. Soutěžili jsme v míčových hrách – starší borci hráli fotbal (mimochodem… vyhráli ;) a mladší hráli vybíjenou. Zároveň probíhaly i další (ne)tradiční disciplíny – přetah lanem Bedřicha Šupčíka a štafeta Emila Zátopky.
Naši sportovci a sportovkyně bojovali statečně, s obrovským nasazením, ale hlavně v duchu fair play. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy a obdivuhodné sportovní výkony. Jste jedničky ;)

Staročeské posvícení v jídelně

před měsícem

received-2117417908505933-kopirovat-nahled received-2135132256800389-kopirovat-nahled received-839691236408786-kopirovat-nahled received-965758846943909-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

 

 

Den české státnosti jsme ve školní jídelně oslavili o den dříve staročeským posvícením. Knedlíčková polévka, kachýnka s bramborovými knedlíky a červeným zelíčkem a navrch báječné koláče Vyplazly jazyk
Paní kuchařky si zaslouží jedničku aspoň se třemi hvězdičkami. Děkujeme

100lympiáda

před měsícem

Už od včerejška zápolí na chomutovských sportovištích školní týmy na akci se zajímavým názvem – 100lympiáda. Slova sto a olympiáda nápaditě spojila a báječnou sportovní oslavu u příležitosti stých narozenin naší republiky uspořádala ZŠ Ak. Heyrovského.

Barvy naší školy hájí družstvo vybraných sportovkyň a sportovců za podpory fanoušků z řad spolužáků. A jak vypadal program prvních dvou dnů?

Den 1.

Na slavnostním zahájení předvedly pohybovou skladbu děti ze 3.C. Na slavnostním nástupu vedla naši výpravu vlajkonoška Míša, absolvovali jsme olympijský slib, vyslechli hymnu a byli svědky zapálení olympijského ohně.

Hry byly zahájeny a následovaly první soutěže – skok z místa Radka Jušky a hod Jana Železného

Den 2.

Hry i bohatý doprovodný program pokračují, zápolilo se v dalších disciplínách a opět byla každá z nich vtipně věnovaná významnému sportovci. Plavecká štafeta Simoně Baumrtové, lov puků Jardovi Jágrovi, fotbalový turnaj Pepi Bicanovi, vybíjená Petře Čumplové a penalta Antonínu Panenkovi.

Zítra 100lympiáda vrcholí a nás čekají další výzvy. Držte nám palce.

Divadlo 9.B

před dvěma měsíci

Tak tohle se povedlo! Deváťáci dneska vyrazili do mosteckého divadla na hudební komedii Tajný deník Adriana Molea. A shodli jsme se, že tohle představení faaaakt nemělo chybu! Cestou zpátky koloval v autobuse sešit, kam měli naši mladí diváci zapsat své dojmy. Vzkazy jsou to však až na jeden (díky, Míro Mrkajici ) nepublikovatelné, protože tomu, kdo neviděl tento retromuzikál, by mohly připadat příliš…ehm…puberťácké??
Bavili jsme se skvěle a Městské divadlo Most má od nás deset bodů z deseti :-)

4.B na letišti 2018

před dvěma měsíci

Nový školní rok zahájila 4.B a s nimi několik kamarádů z jiných tříd zajímavým výletem do Prahy. Navštívili Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni, kde si prohlédli odbavovací haly, sledovali místní cestovatelský mumraj, dozvěděli se spoustu zajímavostí o pravidlech letecké přepravy a z vyhlídky sledovali přílety a odlety obrovských dopravních letadel. Na druhou půlku exkurze se přemístili na Kavčí hory, do pražské městské části, kde se nachází hlavní budovy České televize. A tady čekala taky spousta nových informací a zážitků. Děti tak třeba vědí, jak vypadají natáčecí studia, výroba filmových kulis, fundus kostýmů, jak pracují moderátoři se čtecím zařízením nebo jaké to je, postavit se za opravdovou filmovou kameru. 

Výlet se povedl a nejen čtvrťáci se už určitě těší, kam vyrazí příště ;)