4. 3.Informace k zápisu 2018

Literární historická soutěž

před třemi týdny

historiesoutez-nahled Zajímavé téma pro naše psavé žáky – pokud vás baví historie a rádi píšete, mrkněte na tuto literární soutěž. Své příspěvky můžete konzultovat se svými učiteli ČJ a ti také mohou vaše práce do soutěže poslat.

 

 

Sladký čtvrtek ve 4. C

před čtyřmi týdny

20180215-094422-kopirovat-nahled 20180215-094449-kopirovat-nahled 20180215-133906-kopirovat-nahled 20180215-133924-kopirovat-nahled

 

 

 

 

V únoru naši třídu 4.C  navštívila urputná chřipka a ve třídě nás zůstala jen polovina těch nejodolnějších jedinců. Využili jsme toho k procvičování probraného učiva formou her a soutěží.  Jeden den jsme věnovali i správnému stolování, vyměnili jsme si jednoduché rodinné recepty na osvědčené dobroty a někteří i přinesli ochutnat svoje kulinářské výrobky. Že se povedly, dokládají přiložené fotky.

Všechny fotky

Valentýn přišel i k nám do školy

před měsícem

Co naplat, únorový svátek všech zamilovaných se zabydlel i v naší zemi. A tak dnes na chodbách školy bylo možné potkat valentýnské posly s dopisy plnými srdíček, které putovaly z valentýnské schránky ke svým adresátům. A srdce, symboly lásky, zdobí i prostory u hlavního vchodu. Třídy netrpělivě čekají, které ❤ bude odbornou porotou vybráno jako nejoriginálnější a nejkrásnější. Ve hře je totiž valentýnský dort!
Díky žákovskému parlamentu za další prima akci i hezkou tradici!

Mayské a aztécké masky - Vv

před měsícem

Kulturou starých Mayů a Aztéků se inspirovali deváťáci při výrobě rituálních masek. Povedly se, že jo?

20180213-114335-kopirovat-nahled 20180213-114423-kopirovat-nahled 20180213-114448-kopirovat-nahled 20180213-114509-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny masky

Úspěch v soutěži o nejzajímavější video

před měsícem

jpg2-80-8ejihnilic-posila-fotografii-1-kopirovat-nahled jpg2-80-8ejihnilic-posila-fotografii-2-kopirovat-nahled jpg2-80-8ejihnilic-posila-fotografii-kopirovat-nahled Krátké video, které vytvořili žáci naší školy v rámci projektu Zůstaňte s námi po škole, získalo hned dvě ocenění. Třetí místo v hlasování veřejnosti a pěkné druhé místo v hodnocení odborné poroty. Za tento úspěch patří poděkování především Michaele Dosedělové ze 7. A.Děkujeme. 

Foto: Předávání diplomů a cen
P. S. Video naleznete na stránkách http://www.2zscv.cz/…017-exkurze/

Míša jede pecky!

před dvěma měsíci

Další sportovní úspěch naší žákyně M. Dosedělové je tu. O důvod víc dát Míše hlas v anketě Sportovec Chomutovska 2017 v anketě Chomutovského Deníku. Připomínáme, že vyplněné anketní lístky z novin můžete přinášet do školy (recepce, paní Okénková). Rádi je doručíme do redakce.

Míšo, velká gratulace! Jsme na tebe pyšní.

https://chomutovsky.denik.cz/…0180116.html

 

Nejúspěšnější sportovec Chomutovska 2017

před dvěma měsíci

dosedelova-kopirovat-nahled

Naše žákyně a velmi šikovná stolní tenistka Míša Dosedělová byla nominována v soutěži Nejúspěšnější sportovec Chomutovska 2017 (gratulujeme!). Její šanci na úspěch v soutěži můžete zvýšit tím, že ji označíte na hlasovacím kupónu (kategorie Jednotlivci – mládež). Kupóny budou vycházet do konce ledna v tištěné podobě Chomutovského deníku (https://chomutovsky.denik.cz). Vyplněné kupóny je nutné osobně doručit nebo poštou zaslat do redakce novin. Nabízíme, že vaše kupóny do redakce odneseme hromadně. Vyplněný kupón (nebo více kupónů) můžete po dětech do konce ledna poslat do školy (recepce – paní Okénková). Děkujeme předem, že Míšu podpoříte svým hlasem, a držíme Míše palce!

Plyšáci pro nemocnici

před třemi měsíci

lepiky-kopirovat-nahled Dobrá věc se podařila. Během naší bleskové akce se podařilo nasbírat lepíky hned na hejno oveček a medvědů. Plyšáky jsme donesli na dětské lůžkové oddělení chomutovské nemocnice, aby zpříjemnili malým pacientům nadcházející svátky. Jste prostě báječní ❤

Děkujeme za přízeň a přejeme vám šťastné a veselé Vánoce a do nového roku zdraví a vše dobré, lepší i nejlepší. Mrkajici