Základní škola Zahradní 5265 Chomutov

Den dětí 2. stupeň 2018

před dvěma měsíci

p4270079-kopirovat-nahled p4270080-kopirovat-nahled p4270082-kopirovat-nahled p4270085-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

 Všechny fotky

Den dětí 2018 - cestování časem

před dvěma měsíci

Výlet za osmičkovým datem

před dvěma měsíci

crhova1-nahled crhova2-nahled V první červnový den se 6.A zachtělo trochu turistiky a zdolala další vrchol, tentokrát nedaleko své školy, výstupem na Partyzán. Odtud si to po krátkém odpočinku namířila na Kočičák, kde už ji očekával zdejší průvodce se svým ne nezajímavým vyprávěním především o těžkých chvílích našeho národa v roce 1938. Po vlastnoručním opečení buřtů se protáhla ještě na prolézačkách konkurenčního školního hřiště na Březenecké a s většími vědomostmi o další „osmičce“ se vrátila domů. 

Pozvánka na výstavu

před dvěma měsíci

pozvanka-na-vystavu

Návštěva Zooparku – přípravná třída

před dvěma měsíci

img-4948-kopirovat-nahled img-4954-kopirovat-nahled img-4958-kopirovat-nahled img-4968-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

28.5. jsme se vydali do Zooparku, abychom zkontrolovali zvířátka, jak přečkala zimu.

Cestou jsme si procvičili znalosti dopravních značek, poznávali jsme stromy a květiny. V Zooparku jsme viděli poníky, velbloudy, kachničky, bizony a spoustu dalších zvířat. Medvěd sice ve výběhu byl, ale asi ještě dospával, co v zimě nestihl. Nejvíce jsme se pobavili u oslíka, který naši návštěvu ocenil hlasitým hýkáním. Po vydatné svačině jsme se již ze velkého vedra a únavy vydali směrem ke škole. Určitě se ještě jednou do konce školního roku do Zooparku podíváme.

Všechny fotky

Přespání ve škole – V.D a PT

před dvěma měsíci

img-4895-kopirovat-728-nahled img-4902-kopirovat-nahled img-4930-kopirovat-nahled img-4935-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

Dne 25.5. se několik odvážlivců z V.D a PT rozhodlo přenocovat ve škole. Přespaní předcházela honba za pokladem Pevnosti Boyard (školy). Cestou do Olejomlýnského parku děti plnily úkoly – musely požádat kolemjdoucího o balíček kapesníků a jiné předměty. V parku na ně čekaly další hry, za které získávaly klíče od pevnosti. Hledaly klíče zahrabané v písku, podle indicií hledaly tajenku a další. Cestou zpět jsme se všichni těšili na objednanou pizzu. V pevnosti byl vyhodnocen nejúspěšnější tým, který získal plánek k pokladu. Na každého účastníka čekala sladká odměna. Na dobrou noc jsme si pustili pohádku a padli jsme únavou. Ráno jsme se nasnídali, zabalili spacáky, uklidili a vydali se do svých domovů.

Všechny fotky

Výsledky soutěží z Dětského dne

před třemi měsíci

Výsledky Sportovního dne – 5. června
Fotbal 8. – 9. ročníky (chlapci)
1. 9.B
2. 8.C
3. 8.A
4. 8. B
Volejbal 8. – 9. ročníky (dívky)
1. 8.A
2. 9. B
3. 8.B
4. 8. C
Fotbal 6. – 7. ročníky (smíšená družstva)
1. 7. B
2. 7.A
3. 6.A
4. 7. C
5. – 6. 6.B a 6.C

 

Sixtinská kaple na VV

před třemi měsíci

rausovakolage1-nahledJak se cítil geniální sochař a malíř Michelangelo, když v 16.století vytvářel legendární fresky v Sixtinské kapli? Nad tím jsme se zamýšleli před časem se sedmáky při výtvarce. Proč si to aspoň na chvilku nevyzkoušet? Stropem se nám stala spodní strana desky stolu, v nezvyklé poloze a nepohodlí tu pak ale žáci tvořili jen asi půl hodinky – narozdíl od renesančního mistra, který strop kaple zdobil nepřetržitě celé čtyři roky!