12. 9. – Jazykové přípravné kurzy pro žáky na adrese http://www.medou.cz/

12. 9.Omlouvání žáků po telefonu na číslo 731 506 038

  • uvést jméno, třídu a důvod absence

Návštěva Zooparku – přípravná třída

před čtyřmi měsíci

img-4948-kopirovat-nahled img-4954-kopirovat-nahled img-4958-kopirovat-nahled img-4968-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

28.5. jsme se vydali do Zooparku, abychom zkontrolovali zvířátka, jak přečkala zimu.

Cestou jsme si procvičili znalosti dopravních značek, poznávali jsme stromy a květiny. V Zooparku jsme viděli poníky, velbloudy, kachničky, bizony a spoustu dalších zvířat. Medvěd sice ve výběhu byl, ale asi ještě dospával, co v zimě nestihl. Nejvíce jsme se pobavili u oslíka, který naši návštěvu ocenil hlasitým hýkáním. Po vydatné svačině jsme se již ze velkého vedra a únavy vydali směrem ke škole. Určitě se ještě jednou do konce školního roku do Zooparku podíváme.

Všechny fotky

Přespání ve škole – V.D a PT

před čtyřmi měsíci

img-4895-kopirovat-728-nahled img-4902-kopirovat-nahled img-4930-kopirovat-nahled img-4935-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

Dne 25.5. se několik odvážlivců z V.D a PT rozhodlo přenocovat ve škole. Přespaní předcházela honba za pokladem Pevnosti Boyard (školy). Cestou do Olejomlýnského parku děti plnily úkoly – musely požádat kolemjdoucího o balíček kapesníků a jiné předměty. V parku na ně čekaly další hry, za které získávaly klíče od pevnosti. Hledaly klíče zahrabané v písku, podle indicií hledaly tajenku a další. Cestou zpět jsme se všichni těšili na objednanou pizzu. V pevnosti byl vyhodnocen nejúspěšnější tým, který získal plánek k pokladu. Na každého účastníka čekala sladká odměna. Na dobrou noc jsme si pustili pohádku a padli jsme únavou. Ráno jsme se nasnídali, zabalili spacáky, uklidili a vydali se do svých domovů.

Všechny fotky

Výsledky soutěží z Dětského dne

před čtyřmi měsíci

Výsledky Sportovního dne – 5. června
Fotbal 8. – 9. ročníky (chlapci)
1. 9.B
2. 8.C
3. 8.A
4. 8. B
Volejbal 8. – 9. ročníky (dívky)
1. 8.A
2. 9. B
3. 8.B
4. 8. C
Fotbal 6. – 7. ročníky (smíšená družstva)
1. 7. B
2. 7.A
3. 6.A
4. 7. C
5. – 6. 6.B a 6.C

 

Sixtinská kaple na VV

před čtyřmi měsíci

rausovakolage1-nahledJak se cítil geniální sochař a malíř Michelangelo, když v 16.století vytvářel legendární fresky v Sixtinské kapli? Nad tím jsme se zamýšleli před časem se sedmáky při výtvarce. Proč si to aspoň na chvilku nevyzkoušet? Stropem se nám stala spodní strana desky stolu, v nezvyklé poloze a nepohodlí tu pak ale žáci tvořili jen asi půl hodinky – narozdíl od renesančního mistra, který strop kaple zdobil nepřetržitě celé čtyři roky!

8.A na Horním hradě

před čtyřmi měsíci

Sláva nazdar výletu, zmokli jsme a už jsme tu. ;-) Ve dnech 23.5. – 25.5. se 8.A vydala za dobrodružstvím – vyjela na výlet na Horní hrad, řečený též Hauenštejn. Cesta začala výtečně: na nádraží Jirkov zast. jsme nasedli do rychlíku, který nás rychlostí blesku dopravil do Klášterce, kde jsme přesedli na moderní osobáček, který nás dovezl až do Stráže nad Ohří. Na nádraží nás čekal jeden muž z hradní čeládky, aby naložil naše kufříky (či lodní kufry) a odvezl nám je na hrad. My jsme se na hrad vydali pěšky. Cesta byla dlouhá sice jen 3,5km, ale zato jsme museli vystoupat do pořádného kopce. Celou trasu jsme zvládli za necelou hodinu a půl.
Hrad nás přivítal krásným počasím. A protože jsme čekali, než budeme ubytováni, dlouhou chvíli jsme si krátili prohlídkou hradu a hraním různých her. Po ubytování jsme absolvovali prohlídku s průvodkyní, která nás seznámili nejenom se vzdálenou historií hradu, ale hlavně s tou nedávnou, kdy se z krásného hradu začala postupně stávat ruina, a to až do té doby, než se hrad dostal do soukromých rukou.

Pokračování tohoto článku »»»

Kroužek iPadů

před čtyřmi měsíci

Dětičky z prvních tříd se na kroužku iPadů několik hodin moc snažily a pilně pracovaly a takhle to dopadlo.

Pohár rozhlasu 2018

před čtyřmi měsíci

Již padesáté měření sil v atletických disciplínách Poháru rozhlasu proběhlo ve středu 9. května mezi žáky 6. –7. ročníků v Chomutově. Závodilo se v prostředí nového atletického stadionu na Zadních Vinohradech, kde se soutěžilo v následujících disciplínách: běh 60m, skok do dálky i výšky, hod kriketovým míčkem, běh 600/1000m (dívky/hoši). Za účasti deseti družstev se naše děvčata umístila na velmi pěkném 3. místě, družstvo chlapců vybojovalo 5. místo. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Družstvo dívek: Natálie a Liliana Prandlovy, Natálie Zuzjaková, Tereza Tkadlecová, Diana Krásenská, Eva Kostelejová, Tereza Vrbová, Tereza Zoubková, Michaela Dosedělová, Aneta Loudová a Natálie Kožená.

Družstvo chlapců: Pollák Tomáš, Ševčík Milan, Vomáčka Marek, Vymyslický Lukáš, Šoma Jakub, Benedikovič Milan, Vitvar Jakub, Daniel Alex a Petr, Hořínek Jiří a Volšička Ondřej.

EXkurze 8.C

před čtyřmi měsíci

V úterý 24. dubna jsme se s paní učitelkou Baschovou jeli podívat do učiliště ve Václavské ulici v Chomutově. V 8:30 jsme se sešli před školou a tranzitem se svezli ke střední škole. Tady si nás převzala paní, která nás prováděla prostorami školy. Jako první jsme zamířili do „Denní místnosti“, kde jsme si odložili své věci, oblékli si pláště a nasadili si legrační čepičky. Poté jsme šli do bufetu, kde jsme si mohli něco koupit, a paní Čermáková nám řekla několik zajímavostí, jako třeba že chlebíčky jsou původem z Čech a že letos oslavily 100 let, nebo že všechny potraviny, co se v bufetu prodávají, zhotovili studenti a že se do večera musí všechno zboží vyprodat. Jako třetí jsme navštívili studenou kuchyni, kde nám ukázali, jaké krásy mohou vznikat z obyčejné zeleniny … vykrajovali například krásné růže z plátků ředkvičky.


Pokračování tohoto článku »»»