4. 3.Informace k zápisu 2018

Poslední školní den

před třemi měsíci

V pátek se u nás všude vánočně besídkovalo. Dárečky, cukroví, legrace…krásně jsme si poslední školní den roku 2017 užili. Do 3.B přišli dětem zazpívat kamarádi z 8.B a pak přišly na řadu vánoční tradice. Tak třeba házení střevícem naznačilo, kdo se napřesrok vdá nebo ožení. Jsme zvědaví, jestli věštba vyjde ;).

3.B jela do Džungle

před třemi měsíci

Netradičně si čekání na vánoční svátky zpříjemnila 3.B. Za peníze utržené za sběr třída vyrazila zařádit si do džungle! Ne tedy do té opravdové, nýbrž do mosteckého centra Jungle Arena, ale výlet to byl parádní a všichni si to bezva užili.

Chomutovské Vánoce 2017

před třemi měsíci

Dovolte, abychom krátce poděkovali všem dětem i dospělým, kteří se podíleli na včerejším vystoupení na náměstí 1. máje, které se konalo v rámci cyklu Chomutovské Vánoce 2017. Stan praskal ve švech a reakce publika dokazovaly, že se představení moc povedlo. Škola děkuje všem za to, že může být na své vánoční moderátory, zpěváčky, zpěváky, hudebníky a herce pyšná. Dík patří i divákům, že se na náš pořad dostavili v rekordním počtu a pomohli vytvořit neopakovatelnou  kouzelnou atmosféru.

Akce třídy 3.a zima 2017

před třemi měsíci

img-20171207-095545440-hdr-kopirovat-nahled III. A – muzikoterapie

Prožili jsme nádhernou hodinu s různými hudebními nástroji z celého světa. Vnímali jsme hudbu, zvuky a mohli si netradiční hudební nástroje vyzkoušet. Byla to nádhera.

 

III. A na vánočních trzích

V prosinci jsme jeli trolejbusem do centra města. Nejdříve jsme shlédli v divadlu balet Louskáček, na který nás pozvala naše spolužačka, protože v něm účinkovala. Pak jsme šli na náměstí, kde jsme si img-20171206-105619201-kopirovat-nahledprohlédli všechny historické budovy, vánoční výzdobu a nakonec jsme navštívili vánoční trhy, kde jsme nakupovali dárečky a dobrůtky.

 

Pyžamový den ve III. A

Žákovský parlament pořádal pyžamový den. Zúčastnili se skoro všichni žáci. Bylo velmi zajímavé se učit v pyžamu. Žákovský parlament pak img-20171115-081606750-kopirovat-nahledvyhodnotil, kdo má nejhezčí pyžamo.

 

Všechny fotky

Terakotová armáda

před třemi měsíci

received-805535922951590-kopirovat-nahled received-805535969618252-kopirovat-nahled received-805535972951585-kopirovat-nahled received-805535986284917-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vhledem k tomu, že na dějiny starověké Číny nezbývá v hodinách dějepisu tolik času, kolik by si jedna z nejstarších civilizací zasloužila, rozhodli jsme se využít jedinečné příležitosti a vyrazit na výstavu Terakotové armády. V Oblastním muzeu v Mostě žáci  6.c a 8.a zhlédli dokumentární film a poté vyrazili na samostatnou prohlídku soch. Čekalo jich tam na ně víc jak 60 – od úředníků přes lučištníky až po generály. Po prohlídce socha a čtení doprovodných textů na ně čekal test, který až na malinkaté výjimky zvládli na výbornou.

Všechny fotky

Vánoce v 3.B

před třemi měsíci

Drážďany 2017

před třemi měsíci

drazdany-kopirovat-nahled

8.12. vyjeli žáci z druhého stupně nasát adventní atmosféru k našim německým sousedům, konkrétně do saského města Drážďany. Počasí jim přálo, sluníčko ještě víc zpříjemnilo procházku po proslulém „Striezelmarktu“, plném vánočních dobrot a dárečků. A kdo si nic nevybral na vánočním trhu, tak si určitě splnil svá přání v tamním obchodě Primark, tolik vytouženém všemi výletníky. Závěr výletu ještě patřil zajímavým hrátkám a testům v muzeu hygieny, takže bezesporu nebylo cestou zpátky v autobuse nikoho, kdo by si nepřišel na své.


Návštěva muzea v Chomutově

před třemi měsíci

muzeum-nahled Poslední listopadový den se děti z 6.A přenesly do pravěku, kdy se v Oblastním muzeu v Chomutově prošly od paleolitu až do doby římské – lovily zvěř, vyráběly, válčily … Po prohlídce expozice doplňující jejich vědomosti z hodin dějepisu si nakonec vyrobily originální pravěký šperk.