VV v Ruské ulici

před třemi měsíci

 

 

 

 

 

 

 

 

Celý týden zdobí Ruskou ulici v Chomutově (pod náměstím 1. máje) výtvarné práce našich žáků. A moc centru našeho města sluší! Děkujeme Chomutovské knihovně, p.o. za poskytnutí výstavních panelů a možnost pochlubit se.

Všechny obrázky

Návrat do školy 4.C

před čtyřmi měsíci

obr1 Tak už se pomalu blíží den D a žáci 4. C  se opět budou moct vrátit do školy mezi své kamrády. Aby se ale mohli vrátit, museli  prokázat, že se opravdu po celou dobu distanční výuky vzorně učili a dávali pozor. Paní učitelka pro ně vytvořila hru s názvem Návrat do školy, kde museli ve 12 úkolech prokázat své znalosti z matematiky, českého jazyka, vlastivědy a přírodovědy. Celá třída vše bez problémů zvládla a na konci hry získal každý žák certifikát, že učivo čtvrté třídy ovládá s přehledem.

„Celé třídě gratuluji k získání certifikátu. Také bych všem chtěla moc poděkovat, jak perfektně už více než rok zvládají online výuku, zodpovědně se každý den všichni připojují a plní zadané úkoly. Jste úžasňáci a já jsem ráda, že mohu učit takové děti, jako jste vy. Poděkování patří samozřejmě i skvělým rodičům za jejich spolupráci. “ Třídní učitelka Monika

Hru si můžete vyzkoušet na tomto odkazu: https://docs.google.com/…GzqixYiY/pub?…
 

Informace k provozu školy od 12. dubna

před čtyřmi měsíci

Vážení rodiče, milé děti, 

máme pro vás důležité informace o provozu školy od pondělí 12. dubna 2021. Vězte prosím, že níže uvedené podmínky jsou nastaveny MŠMT a Ministerstvem zdravotnictví, nejedná se tedy o nařízení školy. Naším přáním je i nadále co nejlépe vzdělávat a vychovávat naše žáky a doufáme, že vy nám v tom pomůžete. Děkujeme.

V týdnu 12. – 16. dubna  půjdou do školy: přípravná třída  a 1.A, 1. B, 1. C, 2.B, 2.C,  3. A, 4. C, 5. D další třídy budou na distanční výuce (on-line).

V týdnu 19. – 23. dubna půjdou do školy třídy: 2.A, 3. B, 3. C, 3. D, 4. A, 4. B, 4, D, 5. A, 5. B, 5. C další třídy budou na distanční výuce (on-line).

Žáci 2. stupně zůstávají zatím na distanční výuce.

Žáci vstupují do školy dle níže uvedeného rozpisu:

1. třídy a přípravná třída  – 7.50 hod.

2. třídy a 3., třídy  – 7.55 hod.

4. a 5. třídy – 8.00 hod.

Žáci čekají na svou třídní učitelku před školou. Prosíme všechny žáky o dochvilnost a dodržování epidemických pravidel (zejména v pondělí, kdy se budou seznamovat s novými pravidly).

V následujících týdnech pak bude stejné střídání (až do vydání nových pokynů).

Vstup do školy pro děti je podmíněn testováním, které bude probíhat 2× týdně – v pondělí a ve čtvrtek neinvazivními antigenními samotesty Lepu medical. Testy si provádějí žáci sami (u žáků přípravné třídy a 1. – 3. ročníku může být přítomen zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba).

Pokud žák testy neabsolvuje, nebude mu umožněn vstup do školy. Jeho absence je omluvená, ovšem v daném týdnu nemá nárok na on-line výuku, pracuje doma podle pokynů učitelky. Testovat se nemusejí žáci:

  • s potvrzením o negativním testu ne starším 48 hodin
  • s potvrzením o prodělání nemoci COVID v uplynulých 90 dnech (po uplynutí 90 dní vzniká povinnost testování)
  • s potvrzením o ukončeném očkování proti COVID před více jak 14 dny

Pokračování tohoto článku »»»

Pro budoucí prvňáčky

před čtyřmi měsíci

Klikni, projdi s Květíkem celou školu a splň všechny úkoly

Zápis žáků pro školní rok 2021/2022

před čtyřmi měsíci

Vážení rodiče,

 vzhledem k současné situaci Vám sdělujeme, že zápisy k povinné školní docházce proběhnou v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. 

       Informace k zápisu pro školní rok 2021/2022: 

       1Zápisy proběhnou bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

      2. Pokud je to možné, upřednostňujeme podání žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání bez osobní přítomnosti zákonného zástupce ve škole – zasláním do datové schránky fxixbuz, e-mailem s elektronickým podpisem (slavikova@2zscv.cz) nebo poštou. K žádosti prosím přiložte neověřenou kopii rodného listu.

Odkaz na zápis on-line (funkční od 1.4. – 30. 4. 2021)

 https://aplikace.zapisyonline.cz/…ihlaska.aspx?…

      3. Pokud zaslání není možné, lze žádost o přijetí osobně přinést do školy ve dnech 14. 4.  – 15. 4. 2021 (od 7.00 do 15.30).

 

 Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání, žádost o odklad školní docházky i žádost o zařazení do přípravné třídy zveřejníme zde  dne 1. 4. 2020. Pokud si nemůžete vytisknout, žádost si lze vyzvednout v kanceláři školy v úředních dnech (pondělí, středa 9.00 – 12.00).  žádost o přijetí k základnímu vzdělávání žádost o odklad školní docházky

V případě nejasností volejte na telefonní číslo 731 506 038 nebo napište na slavikova@2zscv.cz

Výsledky budou zveřejněny na webových stránkách školy a zároveň vyvěšeny u hlavního vchodu do 15. 5. 2021. V případě nepřijetí bude oznámeno telefonicky a písemně.

Pokračování tohoto článku »»»

Soutěž

před čtyřmi měsíci

POZOR! POZOR! POZOR! Blíží se Ponožkový den 2021 a s ním SOUTĚŽ pro naše žáky a učitele, kterou odměnou pro výherce podpořilo veselé ponožkové království, firma Dedoles ♥️- sponzorovi ze ♥️ DĚKUJEME! #PonozkovaVyzva Každoročně si Ponožkovým dnem připomínáme problematiku života lidí s Downovým syndromem a chceme dát najevo, že na ně myslíme a chceme, aby náš společný svět byl plný lásky, přijetí a vzájemného pochopení. Letošní FOTOVÝZVA zní: vyfoť originální, veselou, barevnou… prostě úplně ujetou fotku, na které hlavní roli hraje DVOJICE PONOŽEK. Každá je jiná, a i když k sobě na první pohled nepasují, tvoří epes rádes origoš nerozlučnou dvojku. Fotku pošli spolu se svým jménem a třídou na mailovou adresu nase.tridni@email.cz nebo do chatu v Teamsech paní učitelce Markétě Moravcové. Fotku pošli nejpozději tento pátek 19.3.2021. Každý žák může poslat právě jednu fotografii. O vítězi rozhodne hlasování na facebookové stránce školy. VESELÉ PONOŽKY NA NOŽKY, AŤ JE NÁM SPOLU O PONOŽKU VESELEJI NA SVĚTĚ♥️

Termíny přijímacích zkoušek na střední školy

před čtyřmi měsíci

Jednotné přijímací zkoušky na čtyřleté maturitní obory proběhnou 3. a 4. května 2021, na šestiletá gymnázia 5. a 6. května2021.

více v tomto odkazu https://www.novinky.cz/…oly-40353573

Informace o provozu školy od 1. března 2021

před pěti měsíci

Dle usnesení Vlády České republiky ze dne 26. února 2021 č. 200 o přijetí krizového opatření, vláda omezuje s účinností ode dne 27. února 2021 do dne 21. března 2021 provoz základních škol tak, že se zakazuje osobní přítomnost všech žáků na základním vzdělávání v základní škole.

 

Pro žáky všech ročníků je povinná distanční výuka (včetně přípravné třídy).

Školní družina je uzavřena.

Školní jídelna je uzavřena, obědy vám budou automaticky odhlášeny.

Pozor –  individuální konzultace jsou povoleny a budou i nadále probíhat ve stanovených termínech.

 

Dětem ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu, může být poskytována péče v určených školách a školských zařízeních, viz krizové opatření č. 212 ze dne 26. února 2021( v Chomutově je touto školou – ZŠ Chomutov, Školní).

Informace pro rodiče o ošetřovném: https://www.cssz.cz/…-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.